Monthly Archives: Październik 2005

Moya Toya również w Internecie

Telewizja Toya oprócz emisji w sieci kablowej nadaje też online; w sieci można zobaczyć m.in. łódzkie Wydarzenia, Pogodę i transmisje sportowe.

tv toya Na stronie włącz Program lokalny

Dziś w ramówce ponad 8 godzin własnej produkcji, w tym jeden z sześciu własnych programów publicystycznych, jedna debata i dwa wywiady.

Poranek Krasińskiego-Sowińskiego

z fajką zobacz film >>

Droga do pracy. Zajmowałem się wtedy sklepem internetowym inveshop.pl.

Forum na Rzecz Usług

II forum powiększ >>

„II forum na rzecz usług szerokopasmowych” – konferencja tygodnika Computerworld. Osiemnaście sześćdziesiątek transmisji internetowej.

Choin i Owca tandem

cio i owca vlog

Odciach vlog – ruchome obrazki

odciach.blox.pl kuchnia zen >>

Kuchnia zen smaczna, zdrowa i odciachowa.

Konfrontacja w iTVP

itvp / konfrontacja powiększ >>

Od środy Konfrontacja Sylwestra Latkowskiego dostępna na klik w iTVP. Na żywo dwa razy w miesiącu, po Panoramie, chyba że wypada mecz.

mBiosenka

Amatorska reklama nakręcona wspólnie z Arturem na konkurs mBanku. Zdjęcia robiliśmy w Cafe.Net.pl.

Co to jest videoblog?

Videoblog (vlog lub vog) jest to rodzaj bloga internetowego, którego treść stanowią pliki filmowe publikowane przez autora w kolejności chronologicznej.

Filmy udostępniane są do odtwarzania w technologii video-streamingu lub do pobrania (ściągnięcia) na komputer użytkownika – gościa i widza videobloga.

Notka na videoblogu składa się z obrazka (screen, stopklatka) oraz/lub opisu tekstowego, zlinkowanego z filmem. Film zwykle można obejrzeć, pobrać lub przynajmniej skomentować.

Dziś dodałem to hasło w w polskiej Wikipedii.

Opera po polsku i bez reklam

Jest już bezpłatna, polskojęzyczna Opera. Ta przeglądarka ma bardzo przydatną funkcję – umożliwia pomniejszanie i powiększanie oglądanych stron (ctrl+rolka).

Poza tym pozwala wyciągnąć linki z treści strony (Panele/Odnośniki), czytelnie wskazuje źródła RSS…i nie jest to ani Internet Explorer, ani Firefox.

Diabelskie drzewo

Czytałem znów „Diabelskie drzewo” Kosińskiego; stamtąd:

„Stopniowo, doznanie bycia żywym zastąpiłem wyrażaniem moich o nim myśli, jak gdyby czysta ekspresja była teraz jedynym autentycznym doświadczeniem, do jakiego wciąż jestem zdolny.

Ponieważ jednak język należy do wszystkich , podejrzewam, że wszystko, co ujmuję w słowa, staje się fikcyjną relacją, tak o mnie, jak i o kimś innym.

Musi gdzieś być miejsce ponad słowami, miejsce czystego doświadczenia, do którego chciałbym móc wrócić.”

Ewa Reppel: zdjęcia z szerokiego kąta

foto: Ewa Reppel

Autorka słusznie zauważa – gołe baby skłaniają do komentarza.

Ptasią grypę sprzedam

Nasz rząd kupuje 2 miliony szczepionek przeciwko ptasiej grypie. Przypuśćmy, że jedna szczepionka kosztuje w hurcie 10 zł., wtedy kontrakt wart będzie 20 mln. złotych. Plus setki tysięcy (a może miliony) osób, które zaszczepią się w przychodni, firmie, lub własnym domu.

Nie lekceważę niebezpieczeństwa światowej epidemii; ludzie już teraz umierają na ptasią grypę. Nie da się jednak nie pomyśleć o tym, jak w korporacjach farmaceutycznych przybija się piątki i rozdaje premie za najlepszy interes tego sezonu.

Kuklok – mój fotoblog

foto: kuklok.blog.pl

W 2003 roku kupiłem aparat cyfrowy i poprosiłem ówczesnego szefa o udostępnienie katalogu na serwerze firmowym. Założyłem bloga i spoglądam przez ten mój kuklok po dziś dzień.

A co to jest kuklok? To śląska nazwa tzw. judasza, czyli wizjera – najczęściej okrągłego – przez który można zobaczyć to, co znajduje się po drugiej stronie drzwi.

Psy szczekają, karawana idzie dalej

Instrukcja nie kłamie; instalacja systemu WordPress trwa pięć minut.

236


Gospoda Kamyki, 2005.10.02

235