Monthly Archives: Kwiecień 2006

363

Mhmm

Odnoszę momentami wrażenie dość wyraźne, że społeczności (owe serwisy) web 2.0 (brr) służą po temu, aby demonstrować je na przykładach oraz przykład z nich brać – tworząc nowe „2zerowe” cuda.

Wykopuję, taguję, rekomenduję, dodając do ulubionych: tobrze.blox.pl / łeb 2 i 3.0 / wykop w gwarze, gwar w wykopie.

Rzeczywiście była mżawka

Migawki z Londynu, gdzie w marcu odbyło się IPTV World Forum 2006.

zobacz wszystkie opcje klipu >>

362

361

Tupiemy

zobacz wszystkie opcje klipu >>

Filmik skręcony w centrum Warszawy, podczas „flash moba” z okazji pierwszego dnia wiosny.

Przepraszam bardzo pod McDonaldem

Opowiadał Podkan.

Józef Kłyk – twórca śląskich westernów

zobacz wszystkie opcje klipu >>

Rozmowa została zarejestrowana 20 sierpnia 2005 roku w domu pana Józefa Kłyka w Pszczynie. Józef Kłyk jest scenarzystą, reżyserem, aktorem, scenografem, charakteryzatorem, operatorem kamery i realizatorem swoich własnych filmów. Pierwszy z nich zrealizował w roku 1967; najbardziej znane – i wielokrotnie nagradzane – jego filmy to „śląskie westerny”, opowiadające o losach osadników ze Śląska na Dzikim Zachodzie.

Jurek Owsiak i Zbigniew Religa

zobacz wszystkie opcje klipu >>

Zbigniew Religa obiecuje Jerzemu Owsiakowi ustawę w zamian za pieniadze. Rozmowa w studiu, przed kamerami, podczas XIV finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Nakręcone aparatem.

Miejski tancerz

zobacz wszystkie opcje klipu >>

Filmik nakręcony w Katowicach, na ulicy Stawowej.

Putfile – Upload Video and Images

obrazek - putfile.com powiększ >>

W Putfile można dodać filmy + muzykę + zdjęcia. Po rejestracji otrzymujesz 77 MB miejsca na serwerze.

360

Twój Portfel – poradnik giełdowy

foto: Twój Portfel powiększ >>

Twój Portfel to magazyn publicystyczny, prezentujący podstawy funkcjonowania giełdy.

Boom jeszcze nie boom

Dodając w czerwcu 2005 swoje pierwsze klipy w Google Video, opisałem je słowem kluczowym „Polska”. Wyniki wyszukiwania dla tego słowa mieściły się wtedy na jednej stronie i zawierały (z jednym wyjątkiem) moje filmy.

Dziś stron z wynikami jest 13 i codziennie pojawiajają się nowe pozycje. Zyskaliśmy rzadką w dzisiejszych czasach możliwość zaśmiecenia nowej przestrzeni, z czego aktywnie korzystamy.

Polska „citizen-TV”, czyli Całkiem Nowa Huta

obrazek: Całkiem Nowa Huta powiększ >>

Tvnet.com.pl to lokalna krakowska telewizja internetowa; w nadawanym na żywo kanale CałkiemNowaHuta prezentuje głównie aktualności kulturalno – publicystyczne z życia dzielnicy.

Partnerami przedsięwzięcia są Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka oraz firma Veranet, która udostępnia łącza internetowe i serwery. Do odbioru programu potrzebny jest RealPlayer.

Amatorki w IDG.tv

W IDG.tv pojawiła się możliwość zgłaszania swoich filmów do umieszczenia na stronie. Trzeba wypełnić formularz i wskazać lokalizację pliku do ściągnięcia.

Rocketboom.com/Vlog

rocketboom/vlog powiększ >>

Przywoływany w każdym artykule o videoblogach rocketboom.com jest w zasadzie programem newsowym publikowanym w konwencji videobloga. Prowadząca go Amanda komentuje bieżące wydarzenia, ilustrując je czym się da.

Rocketboom publikowany jest codziennie o godz. 9.00 w kilku formatach (quicktime | win | torrent | phone | psp | tivo | itunes). Warto kliknąć link korespondenci – to świetny przykład sieciowej, twórczej kolaboracji.

359