Monthly Archives: Październik 2006

Kaśka, mówiąc krótko, Majka…

Życzenia pana Macieja nagrałem przedwczoraj. Dziękuje/My :)

285

284

Warszawa, pod mostem Poniatowskiego

Konferencja KULTURA 2.0

foto: logo - Blog Kultura 2.0

6 i 7 grudnia w PKiN odbędzie się konferencja “KULTURA 2.0. Cyfrowy wymiar przyszłości”. Wśród prelegentów będą m.in. Paul Gerhardt, szef projektu Creative Archive w BBC oraz Andrzej Sapkowski – tata Geralta z Rivii. Cały program jest tutaj.

O konferencji przeczytałem na blogu Kultura 2.0, gdzie z Szewem (znalazcą) spastwiliśmy wpis „netino, netflix i długi ogon kultury„.

Wszystko jest jakby ustawione

Nakręcone w styczniu 2004 w Katowicach, podczas zdjęć do amatorskiej reklamy na konkurs mBanku. Wystąpiła Kasia i Artur.

283

Drugie potężne pierdnięcie Google Inc.

YouTube zostało uruchomione jako publiczna beta w maju 2005, a pół roku pózniej miało oficjalną premierę. Obecnie wg. rankingu Alexa, jest jedną z 10 najpopularniejszych stron WWW na świecie, notując 100 milionów odtworzeń wideo dziennie, oraz dodając do bazy 65 000 nowych filmików w ciągu doby, praktycznie wbijaąc gwózdz do trumny tradycyjnej telewizji.

Tak skondensował info o YouTube Zambari.

A teraz korporacja Google Inc. kupi serwis YouTube (_1, _2, _3). To drugie w tym roku potężne pierdnięcie Gugla (uważny klikacz raczy skojarzyć i wybaczyć to sformułowanie).

I dalej razem będą tworzyć forpocztę interaktywnej telewizji przyszłości, w której każdy będzie mógł oglądać to, co chce, czyli: siebie, swoich ziomów i swoje ulubione programy. Trochę kasy jeszcze trzeba dołożyć, ale się opłaci.

A co mówią założyciele serwisu YouTube?

foto: założyciele YouTube - Chad & Steve zobacz film >>

Eee… efekt byłby większy, ale w gazecie

screen: Gazeta Wyborcza, Rafał Kalukin - materiał filmowy

Nagrałem jeden z premierowych newsów filmowych Gazety i wyciąłem z niego MP3. Oryginalny materiał filmowy ma w całości 1 minutę i 34 sekundy. Pozwoliłem sobie streścić go do 20 sekund tego, co w nim najbardziej charakterystyczne, ponieważ podczas oglądania klipu nie mogłem skupić się na jego treści.

Posłuchaj pliku audio >>

Niniejszym dołączam do bezlitosnej społeczności internetowych gapiów, wytykającej innym ich potknięcia. Niestety, jest co wytknąć.

Z całym szacunkiem należnym telewizyjnej inicjatywie Gazety oraz działalności publicystycznej pana Rafała: to się nie nadaje na wizję.

Misja specjalna Dr_Uch’a

Ślub Bartka i Asi odbył się w kościele Piotra i Pawła w Katowicach.

Warto rozmawiać w iTVP

foto: Program Jana Pospieszalskiego - Warto Rozmawiać

Warto Rozmawiać to talk-show publicystyczny TVP2. Program produkuje firma Picaresque, a prowadzi Jan Pospieszalski. Emisja ogólnopolska oraz internetowa w każdą niedzielę o godz. 21:25.

Gazeta.pl ilustrowana telewizyjnie

Do wczoraj testowali, dziś opublikowali. Nowa Gazeta jest lżejsza i bardziej przejrzysta. Acz mniej charakterystyczna. Brak czerwonych nagłówków, koślawych ikon i jeszcze paru elementów.

Zredukowana prawie do połowy liczba kategorii w module katalogu i rezygnacja z nagłówków typu “Twoje Miasto”, “Kultura, rozrywka” zdecydowanie na plus. Brak linku do wyszukiwania zaawansowanego, rejestracji/logowania, brak linku do Gwaru. Może się usamodzielnił ;).

foto: Wiadomości filmowe na portalu Gazeta.pl Wczoraj (?) pojawiły się wreszcie świeżutkie newsy filmowe – produkcji własnej i TVN24. Wczoraj rano tytuły trzech najważniejszych newsów dnia były z dopiskiem (wideo). Chyba się jeszcze nie zdecydowali, jak sygnalizować kontent telewizyjny, bo oprócz dopisku już gdzieś widziałem czarną ikonkę kamery przy artykule.

Na głównej nie ma jeszcze linku do całkiem nowego popupa wideo. I słusznie – najpierw obczaić, potem się chwalić. Kibicuję!