Monthly Archives: Listopad 2006

289

Katowice – podwórko przy ul. Sklodowskiej i Jordana

Wideo.Gazeta.pl w wersji beta

foto: serwis wideo w portalu Gazeta.pl

Portal Gazeta.pl uruchomił wczoraj własny serwis wideo. Wygląda i działa bardzo dobrze. Jest czytelna nawigacja, wyszukiwarka, opcja pobrania kodu, linku, konfiguracja własnej playlisty, itd… Wszystko pod etykietą wersji beta.

Agora informuje, że zespół reporterski produkuje dziennie 15-30 materiałów filmowych. Oprócz tego publikuje materiały Reuters’a i Tok FM. Na stronie znalazł się też moduł z linkami do polecanych, zewnętrznych serwisów wideo. Też na plus.

288

2 nagrody dla iTVP

W organizowanym po raz pierwszy konkursie na najciekawsze usługi, produkty i przedsięwzięcia rynku szerokopasmowego zwyciężyła iTVP, pokonując m.in. usługę Multipakiet TP i odbierając nagrodę „Szerokiego Pasa”.

Nagrodę wręczono 21 listopada, na III Forum Usług Szerokopasmowych. Dzień później Telewizja Polska S.A. za uruchomienie projektu iTVP otrzymała od Centrum Komunikacji Medialnej tegoroczną nagrodę Media Trend.

Laureatami Szerokiego Pasa zostali partner, partner medialny oraz złoty sponsor organizatora konkursu. Centrum Komunikacji Medialnej nie posiada zdaje się strony internetowej, ale za to co roku organizuje „Konkurs Gotowania Dziennikarzy”.

Abstrahując jednak od zaglądania w zęby darowanemu koniowi, szczerze gratuluję Naszej Telewizji.


A dziś (dopisane 2006.XII.17) znalazłem stronkę Jak wygrać Web Stara, czyli czyli krótki przewodnik po tym jak stać się gwiazdą polskiego internetu. Polecam :)

387_mala.i.mama

foto: mama + dziecko

Gorylka 2004 – urodziny Łobuza.

287

Gorylka, lipiec 2004

286

I codziennie świeży chłam

Po dodaniu poprzedniej notki pomyślałem, że za jakiś czas Google zaoferuje nam kolejne aplikacje, zaspokajające socjalne potrzeby kompulsywnych klikaczy. Ku chwale korporacji i przynoszącej zyski (rzeczywiste nielicznym, potencjalne wszystkim) nadprodukcji cyfrowego chłamu.

Jedna z nich poprowadzi za nas bloga/blogi o określonej tematyce – zdefiniowanej wg historii wyszukiwania, przeglądania, zawartości komputera lub korespondencji – a druga będzie pisać mądre komentarze i maile, zbierać linki, tworzyć i subskrybować źródła, kanały, tagować, oceniać, polecać…

Czyli zajmować się szeroko pojętą autopromocją (czyt. automatyczną promocją) we współdzielonych z innymi botami serwisach społecznościowych.

Sposób na świeży spam?

Uruchomiłem Akismet , domyślną wtyczkę do WordPressa filtrującą spamerskie komentarze do wpisów (gulgaj >>). Do momentu aktywacji w „poczekalni komentarzy” zbierało się od kilku do 200-300 nowych wpisów dziennie, dziś w zakładce „spam z Akismet” zobaczyłem ich 2381.

Co prawda wychwycone zostały wszystkie nowe śmieci – a nie zawsze tak bywało – ale i tak mam wrażenie, że uruchomienie pluginu (rejestracja?, wejście na stronę?, aktywacja przez email?) było jak włączenie subskrypcji na spam. Automat pisze, wysyła, filtruje, usuwa; zysk z tego czerpią chyba głównie elektrownie.

Plan transmisji TVP w Internecie

foto: transmisje na żywo w iTVP

Od niedawna na iTVP publikowany jest plan najbliższych emisji telewizyjnych. Prosty, klikalny, wysyłalny rozkład jazdy.

Przeszukaj polskie i zagraniczne serwisy wideo

http://videoblogi.pl/szukaj
Przeszukaj polskie serwisy z plikami wideo dodanymi przez użytkowników: Szorty, Patrz, Google.Video, Video.Interia, Smog, Videogalaxy i inne. Wpisz tytuł, nazwisko lub tag, w zapytaniu nie używaj polskich znaków.

http://videoblogi.pl/videosearch
Search for video content at video sharing websites and communities, including Google Video, YouTube, Guba and 37 other sites. Type title, name or tag in the box and press Search.

Ta wyszukiwarka przeszukuje serwisy z plikami wideo dodanymi przez użytkowników. Skonfigurowałem ją w Google Co-op.

Użyteczność społeczną udowodniła, kiedy ktoś w pracy szukał wypowiedzi Giertycha seniora dotyczącej teorii ewolucji. Zadziałało.

Zobacz wyniki przeszukiwania polskich stron wideo dla przykładowych słów kluczowych: TVP, TVN, Polsat, Trwam, iTVP.