Monthly Archives: Grudzień 2006

294 | Jadę na Gisz

foto: Katowice, Janów, slonce

Katowice Janów, 2006-12-26

293 | Otwarcie tunelu pod Rondem w Katowicach

foto: Katowice, rondo, spodek, tunel

Otwarcie tunelu pod katowickim rondem; Katowice, 2006-12-09
Zobacz krótki film z otwarcia tego tunelu >>

292

Katowice – Dolina Paderewskiego, 2004 rok

Pino.pl kupił mojego bloga?

foto: portal pino.pl - wersja beta

Wystartował pino.pl, serwis agregujący użytkowników/treści patrz.pl (wideo), ithink.pl (tzw. dziennikarstwo obywatelskie), prv.pl (darmowe domeny i hosting) oraz osobie.pl (wizytówki/kontakty).

Serwisy zachowają własne marki, uwspólnione zostało jednak konto użytkownika. Od dziś do logowania trzeba używać wspólnego pinu/paszportu, którym zarządza właśnie pino.pl (tu: blog).

Wszystkie cztery serwisy należą do CR Media Consulting S.A (sprzymierzonego w sierpniu z Internet Group S.A), a ich wspólny zasięg to prawie 4 mln. użytkowników.

Najbardziej jednak w całej tej sprawie interesuje mnie, czy prawdą jest informacja, jakoby CR Media przejęło również serwis blog.pl. Mam tam przecież kukloka :)

update: Blog.pl został kupiony przez Onet.pl

Interia obwieszcza, kit pociska

W komunikacie prasowym (zobacz zrzut) przeczytałem:

INTERIA.PL jako pierwsza w Polsce daje użytkownikom serwisu blog.interia.pl możliwość dołączania plików video do swoich internetowych dzienników.

Gratuluję serdecznie, ale po co irytujące stwierdzenie, że zrobili coś jako pierwsi? Co zrobili? Umożliwili dodawanie filmów do blogów?

To możliwe od kiedy istnieją blogi, a wideoblogi ruszyły do galopu już dawno temu, wraz z opcją „pobierz kod” YouTube, MySpace i GoogleVideo (zobacz stary wpis).

A może chodzi o to, że zaoferowali bloga i upload wideo w jednym serwisie? Blog.interia.pl i video.interia.pl nie są jeszcze zintegrowane, a pierwsi również nie byli. Od niedawna proste blogi oferuje zarówno patrz.pl (pino.pl) i wrzuta.pl (o2).

Rozumiem, że rozwijając swoje usługi Interia wykonuje pierwszy krok w kierunku ich integracji, czyli opisuje w helpie, jak umieścić zaembedowany film w notce bloga. Ale to nie usprawiedliwia cytowanego nonsensu.

Szkoda czasu na komentowanie takich kwiatków, ale to w końcu jeden z większych portali, powinien więc zastanowić się, o czym informuje. Tym bardziej, że nie pierwszy już raz bezzasadnie przypisuje sobie „palmę pierwszeństwa”.

– –
Notabene żadna z polskich stron nie oferuje w edycji bloga kompleksowej opcji „dodaj / nagraj / prześlij z komórki swój film”. Niedługo któryś zrobi to pierwszy i rzeczywiscie będzie miał czym się pochwalić.

Zagotuj i wypij

Wrzątek prosto z czajnika to smaczny i łatwy w przygotowaniu napój, stanowiący świetną alternatywę dla herbaty, kawy i alkoholu.

291

Wideoczaty w iTVP / Maciej Dejczer

Dziś wieczorem ostatni z trzynastu wideoczatów towarzyszących emisji serialu Oficerowie w iTVP. Jego gościem będzie reżyser Oficera i Oficerów, pan Maciej Dejczer.

Wcześniej z widzami iTVP spotkali się m.in.: Magdalena Różczka, Katarzyna Cynke, Cezary Pazura, Borys Szyc, Paweł Małaszyński, Maciej Kozłowski, Robert Gonera, Kamil Maćkowiak i Jacek Braciak.

foto: wideoczat w iTVP / Cezary Pazura, aktor

Warto zajrzeć do archiwum wideoczatów i podejrzeć gwiazdy, zostawione oko w oko z kamerą i pytaniami widzów.

foto: wideoczat w iTVP / Maciej Kozłowski, aktor / maciej+kozlowski

Również dzisiaj, po emisji ostatniej części cyklu swoją premierę w iTVP (wyłącznie) będzie miał dodatkowy, 14 odcinek serialu, który ma trzy alternatywne zakończenia.

Zobacz również: krótki filmik z życzeniami pana Macieja Kozłowskiego »

290

Tychy, marzec 2004