Monthly Archives: Lipiec 2011

Radosz

Radosz Kudła / 2011

Nowoczesne – digitalne – sposoby eksploatacji utworów audiowizualnych (Rozdział 3/3)

Dotychczas w przemyśle filmowym można było wyróżnić jako główne pola eksploatacji: rynek kinowy, rynek filmów wideo oraz emisję telewizyjną. Filmy rejestrowane i utrwalane na taśmie światłoczułej powiela się na potrzeby dystrybucji i wyświetla w kinach. Korzystamy z wypożyczalni filmów wideo, a w domach oglądamy telewizję.

Istota i wykorzystanie technologii cyfrowej dla potrzeb produkcji filmu (Rozdział 2/3)

„Cyfrowy (ang. Digital ) – w elektronice – wyrażony za pomocą sygnałów dyskretnych, nieciągłych, np. w formie impulsów lub sygnałów binarnych. Każdą informację można wyrazić cyfrowo (zaszyfrować); sygnał zmieniający się w czasie w sposób ciągły można wyrazić w postaci kolejnych liczb odpowiadających jego wartości przyjmowanej w kolejnych chwilach, jeśli częstotliwość tych chwil będzie nadążać za zmianami sygnału.

Tradycyjne metody i formaty zapisu oraz obróbki obrazu i dźwięku w filmie (Rozdział 1/3)

Dźwięk i obraz są jednymi z podstawowych elementów otaczającej nas rzeczywistości. Towarzyszą większości z nas od urodzenia, ułatwiając kontakt z otoczeniem i normalną egzystencję. Bez nich nasze życie stałoby się nieporównanie bardziej ubogie i skomplikowane.

Obszary zastosowania technologii cyfrowej w produkcji i eksploatacji filmu (Wstęp)

Publikuję tu moją pracę magisterską, traktującą o wpływie mediów i technologii cyfrowych na produkcję filmową i telewizyjną. Wskutek upływu czasu i postępu „digitalnej rewolucji”  zapewne nieco się zdezaktualizowała, niemniej mam nadzieję, że informacje, źródła i moje przemyślenia ujęte w tekście komuś jeszcze posłużą :) Poniżej znajdziesz wstęp oraz pełny spis treści, a w kolejnych wpisach następne rozdziały, zakończenie i bibliografię.

Gadu-Gadu – rozmowy głosowe (VOIP)

gadu gadu voip telefonia internetowa            

Nowa strona telefonii internetowej (voip) od Gadu-Gadu + kampania display, radio, mailingi, direct. Zobacz Rozmowy Głosowe Gadu-Gadu.

Galeria Miła w Katowicach

galeria miła - sztuka nowoczesna, portrety na zamówienie, katowice

galeria miła w Katowicach - galeria sztuki współczesnej, portret na specjalne zamówienie

Obrazy autorstwa Elżbiety Wojnar pochodzą z aktualnej wystawy Galerii Miła w Katowicach. Galerię tę założyła i prowadzi od niedawna moja Mama :) Zapraszam do odwiedzin na ul. Kościuszki 42 w Katowicach lub na www.galeria-mila.pl :)

Oprócz sprzedaży obrazów, galeria zajmuje się też wykonaniem portretów (lub innych obrazów) na zamówienie. Poniżej kilka przykładowych realizacji.

Google+ smaller logo

Od premiery Google+ Google zapowiada i wdraża redesign poszczególnych serwisów. Po zmianach na stronie wyszukiwania (m.in. mniejsze logo!), w kalendarzu, mapach i w pasku usług, dziś zauważyłem Cosmic Pandę w Youtube; Gmail też zapowiada zmiany.

Patrząc na to okiem użytkownika, który ma jakieś wyobrażenie jak to może wyglądać „od kuchni”, jestem pod wrażeniem… Nie tyle nawet jakości projektów (choć z tym jest jeszcze lepiej niż było) ale konsekwentnej strategii z jaką są one wdrażane.

Zmiany są przemyślane i dopracowane, ewolucyjne (nie rewolucyjne) i spójne. A prócz wpisów na blogach i wzmianek na stronach danego produktu, nie robi się z tego tematu pr-owego bicia piany. Podoba mi się to.