Interia obwieszcza, kit pociska

W komunikacie prasowym (zobacz zrzut) przeczytałem:

INTERIA.PL jako pierwsza w Polsce daje użytkownikom serwisu blog.interia.pl możliwość dołączania plików video do swoich internetowych dzienników.

Gratuluję serdecznie, ale po co irytujące stwierdzenie, że zrobili coś jako pierwsi? Co zrobili? Umożliwili dodawanie filmów do blogów?

To możliwe od kiedy istnieją blogi, a wideoblogi ruszyły do galopu już dawno temu, wraz z opcją „pobierz kod” YouTube, MySpace i GoogleVideo (zobacz stary wpis).

A może chodzi o to, że zaoferowali bloga i upload wideo w jednym serwisie? Blog.interia.pl i video.interia.pl nie są jeszcze zintegrowane, a pierwsi również nie byli. Od niedawna proste blogi oferuje zarówno patrz.pl (pino.pl) i wrzuta.pl (o2).

Rozumiem, że rozwijając swoje usługi Interia wykonuje pierwszy krok w kierunku ich integracji, czyli opisuje w helpie, jak umieścić zaembedowany film w notce bloga. Ale to nie usprawiedliwia cytowanego nonsensu.

Szkoda czasu na komentowanie takich kwiatków, ale to w końcu jeden z większych portali, powinien więc zastanowić się, o czym informuje. Tym bardziej, że nie pierwszy już raz bezzasadnie przypisuje sobie „palmę pierwszeństwa”.

– –
Notabene żadna z polskich stron nie oferuje w edycji bloga kompleksowej opcji „dodaj / nagraj / prześlij z komórki swój film”. Niedługo któryś zrobi to pierwszy i rzeczywiscie będzie miał czym się pochwalić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *