Narzędzia do edycji i publikacji klipów filmowych

Blog Cheese – system blogowy z uploadem videopostów

foto: Blog Cheese BlogCheese.com to darmowy serwis blogowy, umożliwiający rejestrację (kamera DV lub webcam) i publikację na blogu krótkich materiałów video. System oparty jest w całości na WordPressie wzbogaconym o funkcje publikacji filmów. To pierwszy – ze znanych mi – serwis, który zintegrował mechanizm blogowy z nagrywaniem i publikacją klipów video. Proste wykorzystanie obecnych możliwości; pewnie szybko pojawią się dużo więksi naśladowcy…

Vlog it! – edytor video dedykowany „videoblogerom”

foto: Vlog it - program dla videoblogerów Vlog it! to prosty program desktopowy do edycji plików video, umożliwiający nagrywanie i edycję klipów video (z dźwiękiem, napisami i grafiką), eksport do większości formatów, a nawet publikację (za pośrednictwem płatnego serwisu PlayStream).

Najciekawsze funkcje programu to łatwość kluczowania ruchomych obiektów (np. siebie samego – głównej gwiazdy videobloga) oraz „teleprompter”, który jest pomocny w nagrywaniu synchronicznego komentarza do filmu lub prezentacji zdjęć.

2 Comments

 1. ola 25/11/2006

  hej
  chcialam spytac jak ja moge zalozyc swoj wlasny vblog?
  prosze o szybka odpowiedz z gory wielkie dzieki

 2. Roch 17/12/2006

  Można to zrobić na dziesiątki sposobów… Najprościej – załóż bloga i linkuj na nim filmy 🙂 To naprawdę takie proste.

  Od jakiegoś czasu (czyli od roku, bo właśnie odgrzebałem tę notatkę) przymierzam się do wrzucenia na stronę kilku prostych porad właśnie na ten temat. Twoje pytanie mnie zmotywowało i wróciłem do tego wątku; niedługo wrzucę na stronę.

  Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *