Duże portale bardziej telewizyjne

Interia.pl: telewizja internetowa tv.interia.pl

foto: telewizja internetowa interia.tv Telewizję internetową portalu Interia.pl można oglądać od wczoraj. Produkcja własna stacji to na początek dwa programy: oparty na czacie Combat oraz informacyjno-lifestylowy NetShow.

Streaming na żywo z Krakowa oglądać można w godzinach 20:00-22:00 wieczorem, resztę dnia wypełnia playlista z teledyskami, dostępnymi zresztą na żądanie w serwisie teledyski.interia.pl.

Onet.pl: Teledyski

foto: Onet Teledyski Teledyski na Onecie to dobrze zorganizowany, zasobny i bardzo przejrzysty katalog wideoklipów „on demand”.

Od niedawna klipy można zbierać na osobistej playliście. W polskich serwisach playlisty zobaczyć można też na rumor.pl i hip-hop.pl (serwisy firmy IAI system).

Onet.pl: Wideostacja

foto: Wideostacja Onet.pl Wideostacja (uruchomiona pierwotnie jako Muzyczna TV) to 9 muzycznych kanałów tematycznych, na które składają się ułożone po kolei teledyski przypisane do danego gatunku.

Stworzenie kanałów tematycznych na żądanie to naturalny kierunek rozwoju dla serwisów udostępniających spory katalog treści video (np. teledysków). Oferta dla przeciętnego konsumenta telewizji, który chce „nacisnąć guzik” i oglądać kolorowe obrazki, nie będąc zmuszonym do ich wybierania. Proste, trafione i przyszłościowe.

Teledyski i kanały muzyczne to tylko część dosyć już obszernego katalogu filmowego Onetu. Ponieważ Onet.pl jest obecnie w trakcie przejmowania przez TVN, w miarę szybko można się spodziewać realizacji chociaż części szeroko zakrojonych planów.

Wirtualna Polska: Multimedia

foto: Wirtualna Polska - Multimedia
Dział video w WP nosi nazwę „multimedia” i prezentuje się dosyć skromnie. Promowane są w nim wyłącznie klipy zrealizowane siłami własnymi portalu, co dziwi, ponieważ na stronie głównej promowany jest serwis Wydarzenia Telewizji Polsat, zawierający sporo newsów filmowych.

Ciekawostka: materiały Polsatu udostępniane są w formacie Windows Media, wyłącznie w streamingu, a materiały własne WP w formacie RealPlayer, również w wersji do ściągnięcia.

O2.pl: Lemon TV i Game TV

foto: Telewizja Internetowa O2 - GameTV
GameTV (telewizja dla graczy) to druga już – po Lemon TV – „telewizyjna” inicjatywa portalu O2. To pierwsza w Polsce stacja sprofilowana pod kątem wielkiej, żarłocznej i wciąż rosnącej w siłę społeczności graczy. W ofercie trailery, „gameplaye”, wywiady i relacje z imprez.

Z sześciu polskich portali, zajmujących pierwsze miejsca w kategorii „informacje, publicystyka, media” w aktualnych badaniach Gemiusa, tylko Gazeta.pl nie rozpoczęła jeszcze konkretnych działań na rynku „telewizji i video w internecie”. Jednak zarówno poczta pantoflowa, jak i zarząd Agory sygnalizują od czasu do czasu pracę nad tajemniczymi projektami…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *