Samotny rejs Romana Paszke

foto: Roman Paszke, Biotonrace

Roman Paszke wyruszy w samotny wokółziemski rejs bez zawijania do portu. Płynąc na specjalnie zbudowanym katamaranie spróbuje pobić rekord świata Ellen McArthur, która o ponad 8 dni przekroczyła granicę wytyczoną przez Juliusza Verne’a.

(upadate) Powstał serwis rejsu: biotonrace.itvp.pl. Tam zobaczymy m.in. blog kapitana Paszke, aktualności, zdjęcia oraz kilkadziesiąt relacji filmowych z tej podróży.

(update 16.II) Zła pogoda oraz góry lodowe na oceanach południowych zadecydowały o przełożeniu wyprawy Romana Paszke na jesień tego roku.

zdjęcie: Leonid Teliga na jachcie Opty

A pierwszym Polakiem, który na jednym pokładzie samotnie opłynął nasz świat, był zmarły sześć lat przed moim urodzeniem Leonid Teliga. „Samotny rejs Opty” to pierwsza książka, którą przyniósł mi wiatr od morza.

6 Comments

 1. Tomaszek 09/02/2007

  KapiTan Paszke
  Otworzył flaszke
  Napił się wódki
  I wsiadł do łódki
  Jak puści pawia
  Dopłynie do Wrocławia

 2. ja 19/12/2008

  nic nie umie

 3. ja 19/12/2008

  to jest najwieksza wtopa jaka jest mozliwa w zeglarstwie polskim!!!!

 4. Capt. Oyo 09/09/2009

  Dla Tomaszka!
  Synu! Z Twoich wypowiedzi wynika jasno, ze nie masz pojecia co to znaczy morze i oceany! Szanuje Pana Paszke za Jego Chart Duszy i za to co robi dla naszego Kraju. Wedlug mojej skromnej oceny zawodowego marynarza (i kapitana roznych statkow od 1987 roku) – jest to ZEGLARZ Swiatowej Klasy swietnie znany innym jachtsmenom swiata. Nie tak dawno rozmawialem z innym znanym zeglarzem tej wlasnie klasy – panem Bernardem Stamm’em wlasnie o Panu Paszke. Pan Kapitan Paszke jest szanowany przez najlepszych zeglarzy swiata. Twoj 'wierszyk’ jest poprostu 'niesmaczny’, a ty typowym 'Polaczkiem”. Jak nie wiesz o co chodzi to spytaj sie Twoich Rodzicow, lub zastanow sie gleboko nad tym jak gleboko obraziiles Wielkiego Polaka i poczytaj o tym jak Panowie (i Polki) Polaczki zra sie miedzy soba. Poprostu WSTYD!!!
  Z wyrazami szacunku dla Wszystkich Zdrowo Myslacych Polakow – Kapitan 'Oyo” (j.kpt z.w. patent 362 + kpt z.w floty polskiej, brytyjskiej i amerykanskiej, plus wielu innych flot…)

 5. Capt. Oyo 09/09/2009

  Do wszyskich czytajacych moj poprzedni komentarz odnosnie Pana Paszke!
  Przepraszam za blad ortograficzny ’ Chart”. Oczywiscie powinno byc 'Hart Duszy”!
  Jak mawiaja Angkicy 'Nobody is perfect!”.
  Smutno mi z tylko. ze Pan Tomaszek tak latwo obraza innych…
  Capt. Oyo

 6. Capt. Oyo 09/09/2009

  Dla Tomaszka!
  Synu! Z Twoich wypowiedzi wynika jasno, ze nie masz pojecia co to znaczy morze i oceany! Szanuje Pana Paszke za Jego Hart Duszy i za to co robi dla naszego Kraju. Wedlug mojej skromnej oceny zawodowego marynarza (i kapitana roznych statkow od 1987 roku) – jest to ZEGLARZ Swiatowej Klasy swietnie znany innym jachtsmenom swiata. Nie tak dawno rozmawialem z innym znanym zeglarzem tej wlasnie klasy – panem Bernardem Stamm’em wlasnie o Panu Paszke. Pan Kapitan Paszke jest szanowany przez najlepszych zeglarzy swiata. Twoj 'wierszyk’ jest poprostu 'niesmaczny’, a ty typowym 'Polaczkiem”. Jak nie wiesz o co chodzi to spytaj sie Twoich Rodzicow, lub zastanow sie gleboko nad tym jak gleboko obraziiles Wielkiego Polaka i poczytaj o tym jak Panowie (i Polki) Polaczki zra sie miedzy soba. Poprostu WSTYD!!!
  Z wyrazami szacunku dla Wszystkich Zdrowo Myslacych Polakow – Kapitan 'Oyo” (j.kpt z.w. patent 362 + kpt z.w floty polskiej, brytyjskiej i amerykanskiej, plus wielu innych flot…)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *