Monthly Archives: Maj 2007

313

czlowiek w czapce

312

Kąty Rybackie, bursztyny na plazy

Kąty Rybackie, 13 kwietnia 2007

RampaTest 01

Czysta magia w ramach testów. Zobacz ten film w YouTube »

311

Katowice, 29 października 2004

Święto szmaty

Dzieńflagi, dzieńflagi. Jakiej flagi, czyjej flagi, ki diabeł? Dzień to dzień, flaga to kawałek tkaniny, ale czegoś tu brak… Uświadomiłem to sobie w pełni dopiero słysząc oficera komenderującego z powagą: Do podniesienia Flagi Państwowej wystąp!

Jak wcześniej mieliśmy Dzień Orła Białego, a nie dzień orła, tak mamy Święto Flagi RP, a nie dzień anonimowej szmaty. Zatem postulat retoryczny: dmąc w fanfary, dmijmy na temat.

Więcej niż śmiechu warte

Miasto w komie” to nowy program TVP3 Warszawa, realizowany i prowadzony przez Cezarego Ciszewskiego. To pierwszy program TVP o filmach z telefonów komórkowych.


foto: Miasto w komie w serwisie iTVP

Filmy amatorskie jako telewizyjny „user generated content” to u nas nic nowego, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Śmiechu warte emitowane jest w TVP Szczecin już od 13 lat.

Teraz – zamiast VHS’a pocztą – wysyłamy na serwer plik z komputera lub komórki. Dlatego formaty i programy współtworzone lub inspirowane przez „aktywnych widzów” już wkrótce masowo zawitają na niejedną antenę. Chociażby w formie proponowanej przez BBC.

Więc hop do telewizora

Autorzy „Miasta w komie” znaleźli na YouTube filmy Wojtka i zaprosili go na nagranie ze znajomymi, którzy „też coś kręcą”. Poszliśmy tam i tak moje dzieło „Większość ludzi pójdzie do piekła” zostało wraz z niżej podpisanym zaprezentowane w pierwszym odcinku programu (zobacz »). O czym uprzejmie donoszę ;)


Miasto w komie - odc. 1

PS: No i zostałem podpisany jako „informatyk”. Pewnie dlatego, że noszę okulary.

Update (31.05): Dziś w „Życiu Warszawy” ukazał się artykuł „Komórka, kamera, akcja, czyli scenki z życia stolicy”, ilustrowany zdjęciami, które zrobiłem Cezaremu na potrzeby strony.

070428_wideoczat.pudelsi.jpg

310

Püdelsi, 28 kwietnia 2007